۲۷ بهمن ۱۳۹۶

فراخوان به اقدام فوری بین‌المللی برای آزادی زنان دستگیر شده در ایران

فراخوان به اقدام فوری بین‌المللی برای آزادی زنان دستگیر شده در ایران

مریم رجوی در شورای اروپا: رژیم ایران را وادار به توقف سرکوب و لغو حجاب اجباری زنان کنید
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران یورش روز پنجشنبه ۲۶بهمن  نیروهای سرکوبگر به یک زن معترض در خیابان انقلاب تهران و دستگیری وی به‌خاطر مخالفت با حجاب اجباری را قویاً محکوم می‌کند و مجامع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر و حقوق زنان را به اقدام فوری برای آزادی او و همه زنانی که به‌خاطر بی‌حجابی یا بدحجابی و مخالفت و اعتراض به حجاب اجباری دستگیر شده‌اند، فرامی‌خواند.
کمیسیون زنان از عموم مردم به‌ویژه جوانان و زنان می‌خواهد که به هنگام تعرض پاسداران و نیروهای امنیتی به زنان شریف و شجاع با نیروهای سرکوبگر مقابله نموده و به حمایت از زنان دستگیرشده و خانواده‌های آنها بر خیزند.
در روز ۱۲بهمن خبرگزاری فارس متعلق به سپاه پاسداران اعلام کرد ۲۹تن از زنان به‌خاطر نداشتن حجاب و «در راستای امنیت اجتماعی»! دستگیر و تحویل دستگاه قضایی شده‌اند. دژخیمان قضاییه آخوندی با تعیین وثیقه‌های سنگین و غیرقابل پرداخت، برای آزادی بسیاری از بازداشت‌شدگان مانع ایجاد می‌کنند.
خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در روز ۴بهمن (۲۴ژانویه ۲۰۱۸) در اجلاس شورای اروپا در استراسبورگ، اتحادیه اروپا، شورای اروپا و کشورهای عضو را به اتخاذ تدابیر مؤثر برای وادار کردن فاشیسم دینی حاکم به پایان دادن به سرکوب زنان و لغو حجاب اجباری فراخواند و گفت ۳۹سال تبعیض و سرکوب علیه زنان کافی است و جامعه جهانی باید به سکوت و بی‌عملی خود پایان دهد.
شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان
۲۷ بهمن ۱۳۹۶(۱۶فوریه ۲۰۱۷)
بیشتر بدانید

شورای ملی مقاومت

 هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر