۱۴ دی ۱۳۹۵

خامنه ای ولایتی را با سراسیمگی به صحنه فرستاد تا جلو ریزش نیروهای وارفته خود بعد از انتشارخبر احراج حزب الله از سوریه را بگیرد

خامنه ای ولایتی را با سراسیمگی به صحنه فرستاد تا جلو ریزش نیروهای وارفته خود بعد از انتشارخبر احراج حزب الله از سوریه را بگیرد
نشست خبری علی اکبر ولایتی
"وقتی سایت حکومتی فردا خبر آتس بس سوریه وجزئیات جدیدی از آن را منتشر کرد ونوشت که روسیه رسما دستور اخراج حزب الله از سوریه اخراج شود علی اکبر ولایتی مشاور چندین ساله خامنه ای به صحنه امد وسعی کرد با دادن جواب دوپهلو ...از روحیه باختگی وریزش نیروهای وارفته خود بکاهد او که همراه نوری مالکی قصاب ودژخیم دست نشانده سابق خامنه ای درعراق یک نشست خبر شرکت کرده بود ضمن اینکه خشم وکین خود را از اینکه ترکیه وروسیه ایران را از اجرای هر گونه نقشی در سوریه منع کرده وکنار گذاشته وآتش بس سوریه هم دست رژیم را کامل بسته است را نشان داد خبر اخراج حزب الله را که روسیه رسما دستور آنرا داده بود را هم تکذیب نکردوبگونه ای دیپلماتیک آنرا تبلیغات دشمنان دانست.
  نیوز مانیتور رژیم این مطلب را بصورت زیر درج کرده است
در جمع خبرنگاران
رییس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خبر خروج حزب‌الله از سوریه بعد از آتش‌بس ... تبلیغات و ادعای دشمنان است.
به گزارش صباایران به نقل از ایسنا، علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و نوری مالکی معاون اول رییس‌جمهور عراق صبح امروز (سه‌شنبه) پس از گفت‌وگو با یکدیگر در نشستی در جمع اندیشمندان و برخی از مسئولان این سازمان حضور یافتند.
بعد از این نشست ولایتی در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات آنها پاسخ داد.
وی در پاسخ به این سئوال که بعد از نشست مسکو بین ایران، ترکیه و روسیه باتوجه به محتوای بیانیه پایانی برخی نگرانی ها مبنی بر اینکه ایران از مواضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده است، چه تحلیلی در این زمینه دارید؟ گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران ثابت بوده و آن حمایت کامل و مستمر از جبهه خط مقاومت است.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا ...در کنار دولت و ملت سوریه ایستاده و کماکان هم این ایستادگی وجود دارد.
ولایتی خاطرنشان کرد: ... جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه از مواضع ... خود که حمایت از خط مقاومت است، عقب نشینی نکرده .

او آتش وتوافق دول تضمین کننده را هم زیر علامت سئوال برد وی ادامه داد: همچنان هدف دولت و ملت سوریه این است که تمامیت ارضی این کشور حفظ شده و حکومت قانونی آن حمایت شده  و ... و هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی این کشور را ندارد.
"اما سعی کرد حالا که ترکیه ایران را در این توافق بازی نداده وهیچ نقش را برای آنها در نظر نگرفته اما یک ان شریکی سرسوریه بگوید واینجوری سعی کرد صورت زرد نظام را کمی سرخ کند."
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع ... افزود: جمهوری اسلامی ایران خشنود است که در پیروزی این مردم شریف و حلقه مهم مقاومت شریک است.
وی همچنین در پاسخ به اینکه باتوجه به در پیش داشتن نشست مهم آستانه نگرانی‌هایی وجود دارد که بعد از پیروزی‌های به دست آمده در حلب روس‌ها زیر پای ما را خالی کرده و منافع ما را نادیده بگیرند، گفت: رابطه ایران و روسیه رابطه‌ای دوستانه و راهبردی بوده و هر دو کشور با هماهنگی هم در سوریه به دولت و ملت این کشور کمک کردند.
ولایتی درادامه بنوعی تهدید کرد : ... هرکسی بخواهد خارج از  اراده دولت و ملت این کشور در گفت‌وگوهای صلح اقدامی کند قطعا در این گفت‌وگوها جایی نخواهد داشت ....
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع در مورد اینکه آیا این ادعا درست است که  پس از توافقنامه آتش بس صلح گروه‌هایی مثل حزب‌الله به دعوت دولت قانونی سوریه وارد این کشور شدند باید خارج شوند؟ تصریح کرد: این ادعای دشمنان سوریه است. حزب الله تاکنون شهدای بسیاری داده و تاکنون بیشترین کمک را به دولت سوریه کرده و دولت سوریه هم کماکان حزب الله و سیدحسن نصرالله را به عنوان دوست بسیار صمیمی خود دانسته و این تبلیغات دشمنان است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر