۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

خامنه ای وپاسداران وشوک ناشی از تلافات وهلاکت پاسداران

خامنه ای وپاسداران وشوک ناشی از  تلافات وهلاکت پاسداران
حمله گروه النصره و متحدانش به خان طومان، ایران را شوکه کرد. سایت‌های نزدیک به سپاه پاسداران، نام‌ و عکس‌های ۱۳ ایرانی را که در خان طومان کشته شده‌اند، منتشر کردند. اکثر آن‌ها از سپاه مازندران در شمال ایران هستند.
برخی مسئولان و فرماندهان نظامی ایرنی بیم آن دارند که خبرها از تلفات انسانی بزرگ، افکار عمومی را به سمت مخالفت با مشارکت ایران در جنگ سوریه سوق دهد.
این نگرانی‌ها در بیانیه‌ای که دفتر فرماندهی سپاه پاسدران استان مازنداران صادر کرد، به وضوح دیده می‌شود. این بیانیه تاکید کرده است که برای «حفظ آرامش جامعه» نباید به اطلاعاتی جز آن‌چه این دفتر صادر می‌کند، اعتماد کرد .
یکی از کشته شدگان ایران در جنگ خان طومان، شفیع شفیعی، از فرماندهان سپاه قدس و از دستیاران بلندپایه قاسم سلیمانی فرمانده این نیروی نظامی بود. جنازه او هم‌چنان در اختیار شبه‌نظامیان النصره قرار دارد.
گروه النصره، تصاویری از جنازه‌های کشته شدگان ایرانی و افغان و همچنین از اسرایی که در دست دارد، منتشر کرده است. محمد صالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران می‌گوید که آمار دقیقی درباره شمار ایرانی‌های کشته یا اسیر شده در «فاجعه» خان‌طومان وجود ندارد.
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز تهدید کرده که کشورش به این حادثه، پاسخ خواهد داد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر