۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

روحانی خامنه ای- لگد های روحانی به خامنه ای واقتصاد مقاومتی وطرح اقتصاد رقابتی

روحانی خامنه ای- لگد های روحانی به خامنه ای واقتصاد مقاومتی وطرح اقتصاد رقابتی

اراف ای فرانسه 
روز یكشنبه ١٢ اردیبهشت/اول مه، حسن روحانی در مراسمی به مناسبت روز كارگر، بر لزوم و مزایای «اقتصاد رقابتی» تأکید کرد. روحانی بدون این که کوچکترین اشاره‌ای به «اقتصاد مقاومتی» داشته باشد، در عوض از اصل رقابت، جذب سرمایه و ورود به بازار جهانی دفاع کرد.
حسن روحانی که در شرکت «مپنا» (مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران) سخنرانی داشت، با انتقاد از «بدبین‌ها و بدگمان‌ها»یی که مذاکرات اتمی و حاصل آن را نفی می‌کنند گفت: «آن روز كه به برجام رسیدیم باز هم بدبینها و بدگمانها گفتند: آنچه به شما وعده داده‌اند، عمل نخواهند كرد و شما در این مذاكرات به موفقیت نرسیده‌اید»... او سپس مثال زد که اگر صادرات نفت افزایش یافته و «برای نقل و انتقال پول دست شما باز شده»، همه «در سایۀ برجام» صورت گرفته است.
او با کنایه به مخالفان لغو تحریم‌ها گفت: «می‌گویند ما در سایۀ تحریم زندگی خوبی داشتیم، چرا زندگی خوب ما را برهم زدید؟»
دفاع از اقتصاد رقابتی
حسن روحانی با ستایش از شرکت «مپنا» گفت که این بنگاه اقتصادی «با جنرال الكتریك و زیمنس رقابت می‌كند». روحانی افزود: «مپنا باید در زمینۀ لوكوموتیو برقی و برقی كردن راه آهن قدم بردارد... من از این شركت می‌خواهم كار خود را كه در زمینۀ تجهیزات بیمارستانی آغاز كرده با سرعت ادامه دهد».
«مپنا» (مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران) در حوزه‌های گوناگون از جمله نفت، برق و ترابری فعالیت می‌کند. نزدیک به پنجاه درصد سهام این شرکت متعلق به آستان قدس رضوی است.
روحانی بدون اشاره به مفهوم «اقتصاد مقاومتی» که به فرمان آیت‌الله خامنه‌ای باید الگوی اقتصاد کشور قرار گیرد، به تفصیل از «اقتصاد رقابتی» دفاع کرد و گفت: «ما اقتصاد و بنگاه اقتصادی می‌خواهیم كه توان رقابت با دنیا را داشته باشد».
او افزود: «اگر نتوانیم با دنیا رقابت کنیم، نخواهیم توانست بازار صادراتی منطقه و جهان را از آن خود کنیم و اگر نتوانستیم بازار صادراتی را در اختیار بگیریم، نمی‌توانیم سطح تولید خود را از لحاظ کمی و کیفی افزایش دهیم».
روحانی گفت: «همانگونه که در اقتصاد باید رقابت وجود داشته باشد، كارگر هم باید بین چندین بنگاه برای اشتغال، حق انتخاب داشته باشد. اقتصاد كشور باید حركت كند و مردم به آینده امیدوار باشند».
وی ورود فزایندۀ رهبران کشورهای مختلف به ایران را نشانه‌ای از پویایی اقتصادی دانست و گفت: «اقتصاد ما درست نمی‌شود مگر اینكه قدرت جذب سرمایه داشته باشیم كه امروز این شرایط فراهم شده است».
حسن روحانی پیش‌بینی کرد که میزان تورم در ایران «تا پایان سال تك‌رقمی خواهد شد».

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر