۱ خرداد ۱۳۹۵

خامنه ای - رفسنجانی :رویارویی رفسنجانی با خامنه‌ای بر سر خبرگان

لینک به منبع


در آستانه تشکیل دور جدید مجلس خبرگان ارتجاع به‌دنبال نمایش انتخابات اسفند که با تشدید بحران در رأس نظام و ضربه به هژمونی خامنه‌ای همراه بود، رفسنجانی اعلام کرد کمیته جدیدی برای انتخاب گزینه‌هایی برای جایگزینی ولی‌فقیه نظام در صورت اشکال قانونی در کار و یا مرگ ناگهانی او تشکیل شده است.


رفسنجانی به رسانه‌های حکومتی گفت: «از همان اوایل یک کمیته سه نفره‌ را هیأت‌رئیسه به‌صورت مخفیانه تعیین کرد و با 300، 400نفر صحبت کردند و افکار آنها را در‌نظر می‌گیرند... البته دورة آن کمیته تمام شد و کمیتة جدیدی آمده و مشغول کار است. افراد خاصی را که مناسب‌تر باشند، پیدا می‌کنند» .


وی افزود: البته خود مجلس خبرگان به‌خاطر احتمال به‌وجود آمده است. هر لحظه‌ای که رهبری مشکل پیدا کند و یا مریض شود و یا فوت کند و یا اشکالاتی از لحاظ قانونی پیدا کند، باید به‌گونه‌یی آماده باشیم که بلافاصله اقدام کنیم. (خبرگزاری حکومتی آفتاب ۲۹/۲/۹۵)


همچنین در حالی که کمتر از یک هفته به برگزاری جلسه مجلس خبرگان ارتجاع باقیست، رفسنجانی اعلام کرد، اگر رئیس این ارگان هم نباشد در زمانی که نیاز باشد، نقش خود را ایفا خواهد کرد و «خیلی با ریاست فرقی ندارد» .


وی گفت: فعلاً بنای کاندیداتوری برای ریاست ندارد.


روزنامه شرق وابسته به باند رفسنجانی و روحانی نوشت:‌ ”به کار بردن قید «فعلا» نشان می‌دهد که ممکن است هاشمی تا چهارم خرداد که روز افتتاحیه و تعیین ریاست و هیأت‌رئیسه خبرگان است، در نظر خود تغییری بدهد “. (همان منبع)


آخوند هاشم‌زاده هریسی، عضو خبرگان از باند رفسنجانی گفت: رفسنجانی خواهان این است که افرادی مثل امینی کاندیدا شوند که بهترین گزینه کنونی می‌تواند باشد. (سایت حکومتی انتخاب ۲۹/۲/۹۵)


در مقابل، آخوند شجونی از باند خامنه‌ای گفت: «ریاست خبرگان نباید به دست غیر انقلابیها بیفتد. یقین بدانید به دست رفسنجانی نخواهد افتاد. با این حرفهایی که خودش، زنش و دخترش می‌زنند. اینها ضدانقلابی شدند و مهره‌های سوخته هستند. اینها می‌گویند رهبری شورایی یا می‌گویند مرگ بر آمریکا نگویید» . (سایت حکومتی انتخاب ۲۹/۲/۹۵)


واقعیت این است که جنگ و جدالی که با نمایش انتخابات اسفند خبرگان آخوندی بالا گرفت اکنون می‌رود که در جنگ تسلط بر ریاست این مجلس، شدت بیشتری پیدا کند. از یک طرف رفسنجانی با فرهنگ مکارانه خود ضمن درخواست طول عمر برای خامنه‌ای، به بیانهای مختلف زیر آب هژمونی او را می‌زند و از طرف دیگر آخوندهای خامنه‌ای که در دستگاه دجالیت آخوندی، حرفهای رفسنجانی را خوب متوجه می‌شوند، با تهاجم سنگین به او و خانواده و اطرافیانش سعی در این دارند که او را از دسترسی به کرسی ریاست مجلس خبرگان محروم کنند. بی‌دلیل نیست که آخوندها و جریانات باند ولی‌فقیه همین در قم تظاهرات مرگ بر رفسنجانی برگزار کردند و در فضای مجازی آن را منتشر کردند.


تردیدی نباید کرد این رویارویی قبل از هر چیز بیانگر ضعف خامنه‌ای است و بیانگر این است که بعد از جام زهر و ضعیف شدن کلیت رژیم و مشخصاً ولی‌فقیه ارتجاع، این جنگ و شقه عمق دیگری پیدا کرده است و طبعاً برای رژیم زهر خورده تبعات بسا جدی‌تری به همراه خواهد داشت. همان تبعاتی که این روزها آخوندها از آن ابراز وحشت می‌کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر