۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

خامنه ای ودر گل ماندن استراتژی رژیم ایران در جنگ سوریه

 خامنه ای ودر گل ماندن استراتژی رژیم ایران در جنگ سوریه 


در خصوص شکستهای رژیم آخوندی بخشی از گزارش تلویزیون اورینت ذیلا آورده شده است:
 
در گل ماندن استراتژی رژیم ایران در جنگ سوریه
رژیم ایران که سوریه را خاکریز اول جنگ در دفاع از موجودیت خود می‌بیند، اکنون استراتژی خود را به گل نشسته می‌بیند.

این امر تعجب برانگیزی نیست که رژیم ایران به باقی ماندن بشار اسد در قدرت چسپیده است. زیرا آن را یک امر ضروری می‌داند و هم‌چنان عناصر سپاه و ارتش تحت‌امر خود را به جبهه‌های شعله‌ور سوریه روانه می‌کند. همزمان و به‌طور روزانه اجساد کشته‌ها و زخمیهای خود را در جنگ علیه مردم سوریه به ایران باز می‌گرداند.
ولایتی مشاور خامنه‌ای می‌گوید رژیم ایران بقای بشار اسد را امری ضروری می‌داند و این را به روسیه نیز ابلاغ کرده است. این سخنان در حالیست که خبرها حاکی از اختلاف میان استراتژی و منافع رژیم ایران و روسیه در سوریه بروز کرده و در حال افزایش است.
چسپیدن رژیم ایران به بقای اسد با افزایش تلفات پاسداران و شبه‌نظامیان بسیج در جنگ سوریه همزمان شده است. آخرین نمونه آن هلاکت 13 سرکرده سپاه پاسداران بود که در جنوب حلب کشته شدند.
به این ترتیب شمار پاسداران به هلاکت رسیده رژیم ایران از ماه اکتبر گذشته تا کنون به بیش از250تن رسیده است. این در حالیست که آمار دقیقی از تلفات پاسداران که در جنگ علیه مردم سوریه شرکت دارند، منتشر نشده است.
برخی آمارهای غیررسمی می‌گوید که شمار پاسداران به هلاکت رسیده در نبردهای سوریه به بیش از 2هزار تن رسیده است. فرماندهان رزمندگان اپوزیسیون می‌گویند پاسداران رژیم ایران در سایه فروپاشیدن نظامیان اسد در مناطق مختلف سوریه در جنگها مشارکت دارند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر