۱۰ خرداد ۱۳۹۶

فضای ماه مبارک رمضان در مناطق آزاد شده در حومه دمشق

فضای ماه مبارک رمضان در مناطق آزاد شده در حومه دمشق

غوطه شرقی در حومه دمشق پایتخت سوریه که در کنترل رزمندگان است، 5سال است که توسط رژیم اسد در محاصره قرار دارد. اما اهالی غوطه با وجود محاصره، به استقبال ماه مبارک رمضان رفته و الزامات آن را تهیه می‌کنند.

ضیا شامی شهروند:
«این جا مردم چه در رمضان یا حتی ماههای دیگر بسیار در سختی زندگی می‌کنند. اما در رمضان طبعاً نیازها بیشتر شده و خستگی و گرسنگی هم به آن اضافه می‌شود. این درحالیست که قیمت مواد غذایی هم بسیار بالاست». 

غوطه شرقی صدها هزار آواره را از شهرهای غوطه که پیشتر رژیم اسد بر آنجا مسلط شده، و همچنین از محله‌های برزه و تشرین و قابون در شرق پایتخت را در خود جای داده است. اهالی این محله‌ها چند روز پیش به‌صورت اجباری کوچ داده شدند. نظامیان اسد هم‌چنان محاصره را علیه اهالی تشدید می‌کنند. به همین خاطر مواد غذایی برای ماه مبارک رمضان یافت نمی‌شود.

ابو محمد شهروند:«الحمدلله فضای خوبی در این ماه است. انشاء الله که روز اول ماه مبارک رمضان پر از خیر باشه و سال خیر و پربرکتی داشته باشیم».

ابو هشام شهروند:«الزامات و وسایل چه در ماه رمضان یا چه ماه دیگر همین است. قیمتها بالاست مردم بیرون می‌آیند زیاد خرید نمی‌کنند. نه تنها قیمتها بلکه همه چیز گران است. انشاءالله خیر باشد و خدا هم از درد و رنج ما بکاهد و گشایش ایجادکند».

عادات و عرفهایی که اهالی حومه دمشق در ماههای رمضان قبلی داشتند اکنون به‌دلیل 5سال محاصره اعمال شده بر آنها از سوی رژیم اسد، تغییر کرده و اهالی مجبور شده‌اند برخی عرفها را عوض کنند.

مناطقی در حومه دمشق که در کنترل رزمندگان اپوزیسون قرار دارد، هم‌چنان در محاصره رژیم اسد قرار دارند. امری که باعث سختی زندگی در این مناطق شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر